Kapela danonoćnog klanjanja sv. Ivana Vianneya

Riječ župnika

Na prvu nedjelju Došašća, 30 studenog 2014., u našoj kapeli sv. Ivana Marije Vianneya započeli smo danonoćno euharistijski klanjanje. Broj klanjatelja je toliki da u nekim periodima dana i noći kapela premalena. Gotovo da nema župe u gradu Rijeci i okolici iz koje netko ne dolazi na molitvu u kapelu.

Djelovanje kapele je tiho, ali plodovi su već sada obilni. Kapela klanjanja polako postaje molitveno srce našeg grada.

iskreno zahvaljujem svima, osobito onima koji su u ovu kapelu uložili dio sebe, kako bi Gospodin preko euharistijskog klanjanja mogao dodirnuti živote mnogih. Molimo i radimo da se Gospodin preko naše kapele danonoćnog klanjanja svakodnevno proslavlja.

"Znaš da je Bog tu u svetohraništu. Otvori mu svoje srce, uživaj što si u njegovoj prisustnosti. To je najbolji način moljenja." (sv. I.M.V.)

Dužnosti klanjatelja koji su preuzeli službu dežurstva

- doći na vrijeme i preuzeti sat klanjanja i dežurstva

- čuvati red i sabranost u kapeli

- nikad ne ostavljati kapelu dok ne dođe idući dežurni klanjatelj